Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Zambii (2022)

  • 21 dalších farmářů umí efektivněji hospodařit a využívat nové bioplynárny 

Zambie se řadí mezi nejchudší země světa. Její obyvatele trápí velká nezaměstnanost a nedostatek potravin, který často vede až k podvýživě. Hlavním zdrojem obživy většiny Zambijců je zemědělství. Dostatečná úroda je ale vždy nejistá, a o to víc, když zemi ovlivňuje klimatická změna. 

OBŽIVA

Pracujeme v odlehlých oblastech Západní provincie, kde žije více než 80 % obyvatel v extrémní chudobě. Živí se zemědělstvím, ale kvůli klimatické změně nedokážou vyprodukovat dostatek stravy bohaté na živiny. Místní farmáře proto učíme, jak zvýšit svou produkci a jak pěstovat nutričně hodnotné potraviny. Rozdáváme jim hospodářská zvířata, která zvýší kvalitu jejich života. Rodiny tak získají mléko a maso pro sebe i k prodeji, a za utržené peníze si mohou koupit, co zrovna potřebují.  

V oblasti také budujeme bioplynárny a zvyšujeme povědomí místních o jejich výhodách. Pro chudé obyvatele představuje bioplynárna udržitelný zdroj elektřiny a hnojivo. Pokud mají hospodářská zvířata, mohou tak navíc zužitkovat jejich trus. Rozvoj bioplynáren pomůže také zambijským ženám a dívkám, protože nebudou muset trávit hodiny cestou pro dříví, ale budou moci chodit třeba do školy. 

Člověk v tísni v Zambii 2021 | Skutečný dárek