Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Úvod

Člověk v tísni, o.p.s. Menu

Jak to funguje

Se Skutečným dárkem z charitativního e-shopu společnosti Člověk v tísni uděláte radost hned dvakrát. Zakoupením některého z více než tří desítek darovacích certifikátů či unikátních uměleckých Skutečných dárků potěšíte člověka, kterému jej věnujete pod stromeček nebo k narozeninám, ale i toho, komu díky vaší štědrosti pomůžeme.

Můžete zde nakoupit dárky, které reprezentují určitou formu pomoci lidem zahraničí i v Česku. Na místě pomáháme tak, jak je zrovna potřeba – každý dárek je tedy opravdu symbolem toho, jak naše pomoc může vypadat. 100 % hodnoty darovacího certifikátu jde do sbírky Skutečná pomoc.

Ať už lidé v určitou chvíli více potřebují pitnou vodu, nebo léky, pomoc pořizujeme vždy na místě, abychom ušetřili náklady na transport a podpořili místní ekonomiku.

JAK VYBRAT TEN SPRÁVNÝ DÁREK?

1. Vyberte si, jak chcete pomáhat

Skutečné dárky symbolizují určitou formu pomoci – od kozy pro chudou rodinu v Africe přes bezpečný porod až po doučování dětí z chudých rodin v ČR. Proto jsou rozděleny do šesti kategorií, které vyjadřující oblasti naší společné pomoci – VODA, ZDRAVÍ, VZDĚLÁNÍ, OBŽIVA, ČESKÁ REPUBLIKA a COVID-19.

Speciální kategorii tvoří dárky ze sekce UMĚNÍ, které nejsou pouhým symbolem. Na rozdíl od ostatních Skutečných dárků neobdržíte darovací certifikát, ale předmět, který pro nás speciálně vytvořili umělci či designéři. Potěšíte tak nejen opravdovým dárkem, ale i hodnotou, kterou představuje. Každý totiž také pomáhá v rámci jedné z pěti kategorií.

Jestli váháte, který dárek zakoupit, vybírejte podle kategorie, která je vám či člověku, jemuž dárek chcete věnovat, nejbližší. Můžete mít jistotu, že váš dar vždy poputuje na pomoc v té kategorii, kterou vyberete. Pokud například zakoupíte Skutečný dárek s kozou z kategorie OBŽIVA, koupíme kozu v některé ze zemí, kde Člověk v tísni pomáhá.

Pokud bude ale v dané chvíli prodáno hodně koz a bude lepší pomoci jinak, třeba darováním ovcí, zemědělského nářadí nebo sazenic stromů, místo kozy nakoupíme je. Vždy však půjde o pomoc v oblasti obživy.

2. Věnujte svým blízkým darovací certifikát

Potěšte své blízké tím, že dar věnujete jejich jménem. Na darovací certifikát, který od nás obdržíte, můžete vepsat osobní věnování. Vybrat si můžete mezi tištěným certifikátem nebo elektronickým. Tištěný certifikát od nás dostanete poštou a věnování do něj můžete dopsat ručně. Elektronický certifikát přijde ihned po zaplacení na vámi zadaný e-mail, osobní věnování vložíte do certifikátu v procesu objednávky nebo ponecháte prázdné a vepíšete ručně, pokud si certifikát vytisknete.

Pokud se rozhodnete věnovat dárek z kategorie UMĚNÍ, zašleme vám jej poštou.

Certifikát můžete darovat elektronicky nebo věnovat osobně v tištěné podobě.

3. Užijte si společně pocit z dobrého skutku

Radujte se společně z dárku a sledujte, jak díky vám pomáháme. V e-mailovém newsletteru vám dáme vědět, jak Skutečné dárky pomáhaly doma i ve světě. Potěšit se můžete i přehledem naší pomoci a příběhy lidí, kterým Skutečný dárek změnil život k lepšímu.

 

P. S. Chcete vědět více? Přečtěte si naše odpovědi na časté dotazy.