Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

O nás

Člověk v tísni logo | Skutečný dárek

 

Provozovatelem e-shopu Skutečný dárek je společnost Člověk v tísni, o.p.s. Nákupem Skutečných dárků přispíváte do sbírky Skutečná pomoc (www.skutecnapomoc.cz), díky níž Člověk v tísni zlepšuje životy lidí nejen v chudých zemích světa.

Společnost Člověk v tísni vznikla jako humanitární organizace s cílem pomáhat lidem v krizových oblastech.

V Česku i desítkách zemí po celém světě pracujeme od roku 1992. Za sebou vidíme celou řadu konkrétních úspěchů a miliony lidí, kterým jsme pomohli. V roce 2014 jsme pomáhali celkem ve více než dvaceti zemích, ve většině máme stálé mise.

Člověk v tísni pracuje také v České republice. Doma pomáháme lidem při každých povodních. V Čechách i na Moravě poskytujeme sociální služby, pomáháme studentům i pedagogům na téměř 3 000 školách, doučujeme děti ze sociálně slabších rodin. Každoročně pořádáme festival Jeden svět.

 

Pro více informací o naší činnosti navštivte www.clovekvtisni.cz. O naší pomoci v ČR se dozvíte také na stránkách www.lepsiskolaprovsechny.cz

 

Skutečná pomoc logo | Skutečný dárek

Abychom mohli systematicky a efektivně pomáhat v chudších zemích světa, založili jsme v roce 2008 dlouhodobou veřejnou sbírku Skutečná pomoc. Z jejího výtěžku budujeme zdroje pitné vody, stavíme školy a nemocnice a podporujeme drobné rolníky, aby se dokázali uživit sami.

Veřejná sbírka „Skutečná pomoc“ je oznámena Magistrátu hl. m. Prahy pod číslem S-MHMP/284758/2014. Sbírka je vyhlášena na dobu neurčitou.

Sbírka Skutečná pomoc je postavena na pravidelném dárcovství našich podporovatelů, které považujeme za nejefektivnější formu pomoci. Jednorázová možnost podpory je možná právě díky charitativnímu eshopu Skutečný dárek. 100% hodnoty všech zakoupených certifikátů je příspěvkem do sbírky Skutečná pomoc.