Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Jižním Súdánu (2014)

Rozdané dárky:

  • 240 koz, 2 oslíci, semena a sazenice zeleniny, čiroku a arašídů

  • 11 obilných mlýnic, 10 vodních pump

V Jižním Súdánu pomáhal Člověk v tísni prostřednictvím Skutečného dárku na severu země v oblasti Severního Bahr el Ghazalu. Jedná se o oblast, která naštěstí nebyla zasažena občanskou válkou, jež tuto nejmladší zemi světa sužuje od prosince 2013.

OBŽIVA

Pomáháme zde velmi chudým rodinám. Z velké části se jedná o lidi, kteří se do Jižního Súdánu vrátili po desetiletích v nuceném exilu, kam se dostali během předchozí vleklé občanské války předcházející rozdělení Súdánu. Tito lidé v řadě případů nemají střechu nad hlavou, je pro ně těžké sehnat jakoukoliv práci, a ve své rodné zemi se tak stávají občany druhé kategorie.

Těmto a dalším podobně zranitelným rodinám z celkem 18 komunit jsme letos pomáhali díky Skutečnému dárku. 60 rodin od nás dostalo po 4 kozách, rozdali jsme také 2 oslíky. V pěti odlehlých vesnicích byla vytvořena modelová políčka, na nichž se místní zdokonalovali například v orbě pomocí zvířat, pěstování rajčat a okry či ve zpracování ryb. Ve třech obcích jsme podpořili 150 rodin s drobnými zahrádkami a pět farmářských spolků s většími políčky. Dostali od nás sazenice zeleniny. Dalších sto farmářů jsme obdarovali semeny čiroku a arašídů, 11 dalším jsme pomohli darováním jednoduchých obilných mlýnic. Rozdali jsme také 10 vodních pump.

Celkem jsme takto letos pomohli 500 rodinám. Tito lidé díky podpoře z Česka získali zkušenosti a s pomocí darovaných zvířat, osiva nebo nářadí jsou nyní schopni se postavit na vlastní nohy a vymanit se ze závislosti a chudoby.

Člověk v tísní v Jižním Súdánu 2014 | Skutečný dárek
Člověk v tísní v Jižním Súdánu 2014 | Skutečný dárek
Člověk v tísní v Jižním Súdánu 2014 | Skutečný dárek