Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni na Srí Lance (2011)

Rozdané dárky: 37 krav, 19 koz, 20 šicích strojů, 59 sad nářadí a materiálu k založení drobného podnikání a 6 sad pro pěstování zeleniny

Člověk v tísni se podílí na obnově oblastí na severu Srí Lanky od dubna roku 2009. Letos jsme díky lidem, kteří si koupili Skutečný dárek, podpořili 141 rodin v regionu Kilinochchi. Pomoc dostali ti nejchudší a nejzranitelnější – matky samoživitelky s dětmi, staří lidé a domácnosti, kde žijí zdravotně postižení.

Téměř tři desetiletí válečného konfliktu na Srí Lance zanechala severní část země v troskách. Ozbrojený konflikt, který probíhal mezi vládou a Tamilskými tygry, skončil v květnu 2009 vítězstvím vládních sil. Od té doby se na sever navrátilo přes 380 tisíc lidí, kteří nyní budují svá živobytí od začátku. Válka postihla všechny oblasti každodenního života. Zanechala neobdělaná pole, poškozené systémy přívodu vody, chybějící sanitační zařízení a zničené domy.

Poté, co vybrané rodiny absolvovaly odborná školení, obdržely od nás pomoc, která jim nejlépe vyhovovala. Části rodin jsme rozdali 37 krav v poslední fázi březosti nebo s telátky a 19 koz. Mléko zvířat obohatí jejich stravu a prodej dalších vychovaných zvířat přispěje potřebným způsobem do rodinné kasy. Díky 20 šicím strojům mohou ženy-samoživitelky šít na zakázku pro zájemce z okolí, a uživí tak sebe a své děti. Dalších 59 rodin mohlo díky našemu příspěvku založit drobné podnikání v podobě obchůdku se smíšeným zbožím, tesařské dílny nebo malé elektrikářské živnosti. Šest rodin už znovu obdělává své zahrady a prodává zeleninu na místním trhu.

Stejně jako v předchozím roce byl odborně zkontrolován zdravotní stav darovaných zvířat a rodiny byly napojeny na místní státní veterináře a specialisty na živočišnou produkci, kteří budou nadále provádět umělé oplodnění krav či očkování.

Člověk v tísni na Srí Lance 2011 | Skutečný dárek
Člověk v tísni na Srí Lance 2011 | Skutečný dárek
Člověk v tísni na Srí Lance 2011 | Skutečný dárek