Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Kongu

Rozdané dárky: Oprava školy, školení o hygieně pro 12 učitelů a 463 žáků

 

Demokratická republika Kongo se vzpamatovává z nejkrvavějšího konfliktu od druhé světové války. Na východě Konga stále působí skupiny rebelů a ohrožují místní obyvatele. Člověk v tísni v provincii Jižní Kivu založil stálou misi na počátku roku 2009 díky příspěvkům české veřejnosti a působí zde s projekty zaměřenými na zlepšení vzdělání, přístupu k pitné vodě, kvalitnější a dostupnější zdravotní péči a pomoc obětem sexuálního násilí.

ŠKOLSTVÍ

Školy v Kongu jsou často ve velmi špatném stavu a někde chybí zcela. Člověk v tísni proto dlouhodobě podporuje stavbu škol a jejich opravy. Za podpory Člověka v tísni byly komunitou postaveny v obcích Musali a Amuka dvě školy z místně dostupných materiálů. V obci Lubemba jsme opravili školu, jejíž zeď se předtím zhroutila během výuky a lehce zranila 3 žáky. Děti se od té doby musely učit venku, což bylo během devítiměsíčního období dešťů téměř nemožné. V další fázi bude pořízeno vybavení škol jako lavice, židle, tabule a další potřebné věci.

VODA A HYGIENA

Školy Kitumba a Kaboge Člověk v tísni v minulosti vybavil pomůckami a nábytkem a učitelé byli vyškoleni, jak správně učit. Díky Skutečnému dárku bylo 12 učitelů vyškoleno na téma „zdravé a čisté školy“, aby mohli všem 463 žákům předat znalosti o nutnosti hygieny a prevenci šíření chorob způsobených nečistotou. Děti navíc jako bonus dostaly vzdělávací materiály týkající se tohoto tématu. Školy však prozatím nemají záchody ani zdroj pitné vody, což plánujeme napravit příští rok.
Člověk v tísni v Kongu 2012 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Kongu 2012 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Kongu 2012 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Kongu 2012 | Skutečný dárek