Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Úvod

Člověk v tísni, o.p.s. Menu

Člověk v tísni v Kongu

Rozdané dárky: Oprava školy, Školení o hygieně pro 12 učitelů a 463 žáků

 

Demokratická republika Kongo se vzpamatovává z nejkrvavějšího konfliktu od druhé světové války. Na východě Konga stále působí skupiny rebelů a ohrožují místní obyvatele. Člověk v tísni v provincii Jižní Kivu založil stálou misi na počátku roku 2009 díky příspěvkům české veřejnosti a působí zde s projekty zaměřenými na zlepšení vzdělání, přístupu k pitné vodě, kvalitnější a dostupnější zdravotní péči a pomoc obětem sexuálního násilí.

ŠKOLSTVÍ

Školy v Kongu jsou často ve velmi špatném stavu a někde chybí zcela. Člověk v tísni proto dlouhodobě podporuje stavbu škol a jejich opravy. Za podpory Člověka v tísni byly komunitou postaveny v obcích Musali a Amuka dvě školy z místně dostupných materiálů. V obci Lubemba jsme opravili školu, jejíž zeď se před tím zhroutila během výuky a lehce zranila 3 žáky. Děti se od té doby musely učit venku, což bylo během devítiměsíčního období dešťů téměř nemožné. V další fázi bude pořízeno vybavení škol, jako lavice, židle, tabule a další potřebné věci.

VODA A HYGIENA

Školy Kitumba a Kaboge Člověk v tísni v minulosti vybavil pomůckami a nábytkem a učitelé byli vyškoleni, jak správně učit. Díky Skutečnému dárku bylo 12 učitelů vyškoleno na téma „zdravé a čisté školy“, aby mohli všem 463 žákům předat znalosti o nutnosti hygieny a prevenci šíření chorob způsobených nečistotou. Děti navíc jako bonus dostaly vzdělávací materiály týkající se tohoto tématu. Školy však prozatím nemají záchody ani zdroj pitné vody, a to plánujeme napravit příští rok.