Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Úvod

Člověk v tísni, o.p.s. Menu

Klima - Pomozte bojovat se suchem tam, kde zdravá půda znamená jedinou obživu

Koupí Skutečného dárku z kategorie KLIMA pomůžete zemědělcům v chudých zemích postavit se následkům klimatické změny, které na ně nemilosrdně dopadají. Půda v africkém Mali, Zambii nebo Etiopii je vysušená, zničená erozemi a stává se neúrodnou. Tamní farmáři jí sami nedokáží pomoci a rok od roku tak ztrácí víc a víc úrody, která je však pro jejich rodiny často jedinou obživou. A když neprší, přichází hlad.

Správné nástroje, promyšlené zavlažování a odolná semena zeleniny jsou společně s udržitelným využíváním přírodních zdrojů základem pro dostatek jídla pro celé vesnice. Proto zemědělcům dovážíme sazenice a semínka sladkých brambor nebo travin a učíme je, jak se o ně správně starat, aby zadržely vodu v půdě a urodilo se.

Zároveň jim darujeme i kvalitní motyky a rýče. Společně se učíme, jak udržitelně hospodařit, čistit studny, kde pást dobytek nebo jak efektivně využívat přírodní hnojiva.

Díky klimatickým Skutečným dárkům, které zároveň patří do sektoru pomoci OBŽIVA, darujete zdravější krajinu a naději pro celou planetu.

Skutečné dárky v kategorii KLIMA: