Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Kambodži (2011)

Rozdané dárky: 24 studen, 763 kuřat, zdravotnické vybavení do 42 center

V Kambodži působíme od roku 2008. Letos jsme díky Skutečným dárkům postavili 24 studen, a umožnili tak více než 200 lidem přístup k čisté vodě, která je důležitá nejen pro jejich zdraví, ale umožňuje jim také pěstovat zeleninu a vydělat si jejím prodejem na trhu. Skutečné dárky dále pomohly šedesáti chudým rodinám založit nebo rozšířit chov slepic, získat pravidelný zdroj příjmu a zároveň zlepšit výživu pro děti. V rámci zdravotnického projektu jsme především vybavili venkovská centra nezbytným zdravotnickým materiálem a pomohli vybudovat speciální fondy pro ty nejchudší, které pomohou hradit jejich lékařské ošetření.

OBŽIVA

Naším cílem je zlepšit živobytí 8 000 chudých venkovských obyvatel v kambodžské provincii Kampong Chhnang. Ta leží na břehu jezera Tonle Sap v samém srdci Kambodži.

Zaměřujeme se zde na podporu nových nebo rozvoj existujících zdrojů obživy a na zvyšování dovedností chudých lidí tak, aby si byli do budoucna schopni zajistit pravidelný příjem. Projekt je v oblasti realizován za pomoci dvou místních neziskových organizací a Odboru zemědělství.

Obyvatelé venkova v Kambodži, která je 26. zemí světa s nejvíce alarmující úrovní hladu, mají velmi omezené možnosti, jak si na sebe a na své rodiny vydělat. Lidé jsou často odkázáni pouze na své malé políčko a na chov zvířat. Člověk v tísni se proto snažil naučit chudé rodiny, jak si zvýšit výnosy a zlepšit možnosti obživy. Pomocí grantu jsme podpořili nemalý počet obyvatel v jejich snahách.

ZDRAVÍ

Člověk v tísni se od roku 2008 snaží přispět ke zlepšení zdravotní péče o matky a děti ve venkovských oblastech provincie Takeo na jihu země. Reaguje tak na její nedostatečnou kvalitu a dostupnost. V současnosti podporujeme 42 center. Díky lidem, kteří si zakoupili Skutečné dárky, byla centra vybavena zdravotnickým materiálem, u dvou z nich jsme provedli nutné opravy, a peníze také pomohly vybudovat speciální fondy pro ty nejchudší, které jim umožní přístup ke zdravotnické péči. Takto jsme podpořili zakládání fondů ve 13 zdravotnických střediscích v provincii Takeo.

Člověk v tísni v Kambodži 2011 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Kambodži 2011 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Kambodži 2011 | Skutečný dárek