Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni na Haiti (2011)

Rozdané dárky: 78 školních lavic, hygienické pomůcky pro 143 škol

Člověk v tísni působí na Haiti od února 2010, a to přibližně 60 km od hlavního města. V prvních měsících po zemětřesení jsme se soustředili na dodávky vody, stanů a potravin a zajišťovali lékařskou péči. V roce 2011 pracujeme zejména v oblasti školství. Epicentrum zemětřesení, které zasáhlo Haiti 12. ledna 2010 silou více než sedmi stupňů Richterovy škály a připravilo o život přes 200 tisíc lidí, se nacházelo pouze 20 km od Petit-Goave, kde Člověk v tísni založil svou stálou misi.

Na podzim 2010 navíc na ostrově vypukla epidemie cholery a v neutěšených hygienických podmínkách se začala rychle šířit. Přestože se už mezinárodním organizacím podařilo dostat epidemii pod kontrolu, nemoc se v zemi objevuje i nadále a podle odborníků se zde bude v chronické podobě vyskytovat po desetiletí. Člověk v tísni se proto zapojil do preventivních aktivit, zlepšoval hygienické podmínky ve školách a pořádal školení pro učitele a žáky.

ŠKOLSTVÍ

Prostředky ze sbírky byly využity k nákupu kvalitních dřevěných školních lavic do škol, jež Člověk v tísni na Haiti staví z prostředků veřejné sbírky SOS Haiti. Do 78 lavic, dosud zakoupených ze sbírky Skutečný dárek, zasedne a v důstojných podmínkách se může učit na 500 žáků ze čtyř základních škol.

VODA A HYGIENA

Prostředky ze sbírky Skutečný dárek programu VODA přispěly k nákupu a distribuci hygienických pomůcek (chlorox, mýdlo, kanystry) do škol a do tzv. pohotovostních skladů pro obyvatele horských komunit. Naším cílem bylo zabránit a předcházet choleře. Této nemoci (která je na Haiti nazývaná nemocí špinavých rukou) lze při dodržování základních hygienických postupů poměrně jednoduše předcházet a mnohdy stačí si prostě s pomocí darovaného mýdla umýt ruce.

Člověk v tísni na Haiti 2011 | Skutečný dárek
Člověk v tísni na Haiti 2011 | Skutečný dárek
Člověk v tísni na Haiti 2011 | Skutečný dárek