Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Úvod

Člověk v tísni, o.p.s. Menu

Člověk v tísni v Gruzii (2017)

  • 150 podpořených dětí
  • 1 300 podpořených farmářů

O něco menší než ČR a se čtyřmi miliony obyvatel, Gruzie ležící na křižovatce Evropy a Asie má bohatou historii i kulturu. Dodnes se však potýká s následky konfliktů po rozpadu SSSR, dlouhodobým odlivem obyvatel a vysokou mírou nezaměstnanosti, dosahující v regionech až 80 %.

OBŽIVA

V odlehlém údolí uprostřed kavkazských hor v oblasti Kazbeqi pomáhá Člověk v tísni vytvářet nová pracovní místa a zlepšovat životní podmínky, aby lidé neodcházeli pryč. Skutečný dárek podpořil rozjezd místních drobných podniků. Zdejší výrobci tradičních glazurovaných šperků a starobylých původních oděvů dostali například pec, glazurovací anebo šicí stroj. Skutečný dárek také zajistil technické vybavení pro velmi talentovaný juniorský rugbyový tým a pro zahradyškolek, kam chodí 150 dětí.

V gruzínském regionu Imereti pomáhá Člověk v tísni místním farmářům a farmářkám. Díky Skutečnému dárku pro ně vznikají moderní video-manuály na web i aplikaci, která je třetí nejstahovanější v zemi. Probíhají také školení v oblasti například správného chovu dobytka s názornými ukázkami postupu v mléčné produkci nebo v oblasti zahradničení. Skutečný dárek zajistil na školení pro více než 1 300 účastníků potřebné veterinární a zahradnické vybavení.

Gruzie

Gruzie

Gruzie