Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Gruzii (2017)

  • 150 podpořených dětí
  • 1 300 podpořených farmářů

Gruzie, to je země o něco menší než Česká republika se čtyřmi miliony obyvatel. Leží na křižovatce Evropy a Asie a oplývá bohatou historií i kulturou. Dodnes se však potýká s následky konfliktů po rozpadu SSSR, dlouhodobým odlivem obyvatel a vysokou mírou nezaměstnanosti, dosahující v regionech až 80 %.

OBŽIVA

V odlehlém údolí uprostřed kavkazských hor v oblasti Kazbeqi pomáhá Člověk v tísni vytvářet nová pracovní místa a zlepšovat životní podmínky, aby lidé neodcházeli pryč. Skutečný dárek podpořil rozjezd místních drobných podniků. Zdejší výrobci tradičních glazurovaných šperků a starobylých původních oděvů dostali například pec, glazurovací anebo šicí stroj. Skutečný dárek také zajistil technické vybavení pro velmi talentovaný juniorský ragbyový tým a pro zahrady školek, kam chodí 150 dětí.

V gruzínském regionu Imereti pomáhá Člověk v tísni místním farmářům a farmářkám. Díky Skutečnému dárku pro ně vznikají moderní video-manuály, které si mohou pustit na webu nebo v aplikaci. Ta je aktuálně třetí nejstahovanější v zemi. Probíhají například také školení v oblasti správného chovu dobytka s názornými ukázkami postupu v mléčné produkci nebo v oblasti zahradničení. Skutečný dárek zajistil na školení pro více než 1 300 účastníků potřebné veterinární a zahradnické vybavení.

Člověk v tísni v Gruzii 2017 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Gruzii 2017 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Gruzii 2017 | Skutečný dárek