Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Gruzii (2011)

Rozdané dárky: 6 krav, 40 králíků

Člověk v tísni působí v Gruzii od druhé poloviny roku 2005. V letošním roce jsme díky Skutečnému dárku pomohli šesti rodinám chudých farmářů založit chovy zvířat a postavit se na vlastní nohy v postsovětském marasmu. Rozpad Sovětského svazu i konflikty v 90. letech a v roce 2008 způsobily praktický kolaps gruzínské ekonomiky a s tím spojený obrovský nárůst nezaměstnanosti a pokles životní úrovně obyvatelstva.

Pomáháme drobným zemědělcům a začínajícím podnikatelům, tedy aktivním lidem, kteří si chtějí založit vlastní živnost, kteří ale působí v ekonomicky slabé oblasti a potýkají se proto s problémem získání úvěru v bance a nemají dostatečné znalosti. Působíme ve venkovských oblastech kraje Imereti s největší nezaměstnaností a nejvyšším počtem lidí žijících pod hranicí chudoby a v regionu Samegrelo, který je typický vysokou koncentrací vnitřně přesídlených osob.

Podpořené rodiny nejprve sepsaly svůj projekt. Od nás pak dostaly dvě březí krávy na založení chovu a koncese na výrobu sýra a tradičního jogurtu, další pak králíky do společného podnikání. Zvířata jim byla předána formou půjčky. Pokud splní podmínky ve smlouvě, přejdou již koncem tohoto roku do vlastnictví farmáře.

Podmínkou je například absolvování třídenního odborného školení na zefektivnění podnikání či věnování smluvené části výdělku na investice do obecně prospěšných projektů, jako jsou opravy mateřských školek či vesnických ambulancí.

Člověk v tísni v Gruzii 2011 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Gruzii 2011 | Skutečný dárek