Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Gruzii (2014)

Rozdané dárky: 2 šicí stroje a jeden stroj na krajkování, vybavení pro zemědělské družstvo

Gruzie se dodnes vyrovnává s následky několika ozbrojených konfliktů, kterými si prošla za posledních 20 let. Zemi trápí především vysoká nezaměstnanost a nedostatečně efektivní zemědělství, na kterém je závislá většina obyvatel.

OBŽIVA

Skutečný dárek letos podpořil dva programy Člověka v tísni v Gruzii. Ve vesničce Gumbra ležící v imeretském kraji jsme díky dárcům z Čech pomohli rozjet sociální dílnu „Elisabed“. Slouží ženám, které žijí s nějakou formou postižení, jsou sociálně vyloučené nebo se samy musí starat o početné rodiny. Byla otevřena v listopadu a ženy zde budou společně vyšívat nejrůznější suvenýry a dětské oblečení, které pak prodají na trhu. Část bude pracovat na šicích strojích přímo v dílně, část pak z domova. Dílna takto poskytne obživu 40–60 ženám, které by jinak nedokázaly uživit své rodiny. Dalším zhruba 20 ženám se dostane praktických krejčovských kurzů, načerpané zkušenosti pak mohou využít při založení vlastního drobného podnikání. Skutečný dárek dílnu „Elisabed“ podpořil dvěma šicími stroji a jedním strojem na krajkování.

V rámci podpory místního zemědělství poskytl Člověk v tísni v Gruzii podporu 9 spolkům místních farmářů. Podporu do začátku od nás dostal například spolek včelařů, chovatelů drůbeže nebo několik vinařů. Všichni podpoření jsou drobní zemědělci, kteří se spojili do kooperativ, aby byli schopni lépe prodávat svoje výrobky na místním trhu. Díky Skutečnému dárku jsme jednomu zemědělskému družstvu darovali potřebné vybavení.

 

Člověk v tísní v Gruzii 2014 | Skutečný dárek
Člověk v tísní v Gruzii 2014 | Skutečný dárek