Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni na Filipínách (2019)

  • 169 000 sazenic kakaovníků
  • 12 616 podpořených farmářů

Filipíny nejsou jen bílé pláže a kokosové palmy, kam oko dohlédne. Jsou také zemí extrémně ohroženou důsledky klimatických změn, nedostatkem potravin a velkou chudobou.

OBŽIVA

Východní Visayské ostrovy jsou druhým nejchudším regionem na Filipínách. Farmáři byli závislí na příjmech z kokosových plantáží, které však před 6 lety zdevastoval jeden z nejsilnějších tajfunů v historii. Pomáháme jim obnovit jejich živobytí, tak, aby odolávalo častým tajfunům. Tradiční kokosové plantáže jim pomůže nahradit kakaovník, jehož obnova je při případné katastrofě výrazně rychlejší než u kokosových palem. Díky Skutečnému dárku jsme mohli 616 farmářů vyškolit v pěstování kakaa, dát jim sazenice kakaovníků a pomoci jim tak postavit se na vlastní nohy.

Tajfun těžce zasáhl také farmáře na východě ostrova Samar. Aby mohli do budoucna odolávat dalším katastrofám, školíme je v zemědělských technikách na zvýšení produkce a pomáháme jim získat lepší přístup k obchodním příležitostem, díky kterým budou mít zajištěný stálý příjem. Takto jsme díky Skutečnému dárku mohli podpořit 12 000 farmářů.

Člověk v tísni na Filipínách 2019 | Skutečný dárek

Člověk v tísni na Filipínách 2019 | Skutečný dárek