Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni na Filipínách (2014)

Rozdané dárky: 22 koz, 76 prasat, 632 kuřat a další drůbeže, 24 krav, 20 kachen, 4 šicí stroje

Přes centrální část Filipín se v listopadu 2013 přehnal tajfun Haiyan, který si vyžádal nejméně 6 200 obětí, 4 miliony lidí zanechal bez střechy nad hlavou a zničil více než 1,1 milionu obydlí. Podle odborníků se jednalo o nejsilnější tajfun, jaký kdy zasáhl pevninu. Člověk v tísni ihned po katastrofě na místo vyslal koordinační humanitární tým, který začal působit především ve Východním Samaru. Tato oblast byla první zasažená a patří k nejvíce postiženým z celých Filipín.

OBŽIVA

Ve Východním Samaru bylo postiženo celkem 20 000 farmářů, kteří se před katastrofou živili například rybolovem nebo měli kokosové plantáže. Po řádění tajfunu se najednou ocitli nejen bez střechy nad hlavou, ale jejich lodě byly zničeny a kokosové palmy popadaly. Díky Skutečnému dárku mohl Člověk v tísni poskytnout celkem 136 rodinám drobnou finanční pomoc (ve výši 4–7 tis. Kč). Tyto finanční dary byly použity výhradně na nákup hospodářských zvířat, materiálu pro stavbu příbytků pro hospodářská zvířata, na nákup krmiva, osiva, sazenic, hnojiva či v případech nezemědělského podnikání na nákup vybavení, přístrojů (např. šicí stroj, látky apod.). Chov hospodářských zvířat nebo rozjezd drobného podnikání znamená pro mnohé z místních lidí šanci, jak získat alespoň nějaké prostředky a moci tak po více než roce například dokončit rekonstrukci poškozených domů.

Celkem si rodiny díky Skutečnému dárku pořídily 22 koz, 76 prasat, 632 kuřat a další drůbeže, 24 krav, 20 kachen. Čtyři rodiny se také rozhodly pro pořízení šicích strojů, jež jim umožnily rozjezd drobného podnikání.

Lidé, kteří se rozhodli pro chov hospodářských zvířat, absolvovali trénink správné péče o zvířata či zajištění dostatečných hygienických podmínek, získali informace o chorobách zvířat a jejich prevenci a léčbě, správném ustájení, odchovu mláďat atd. Rodiny, které se rozhodly začít s drobným podnikáním, zase dostaly informace například o základech účetnictví nebo kontrole kvality.

 

Člověk v tísní na Filipínách 2014 | Skutečný dárek
Člověk v tísní na Filipínách 2014 | Skutečný dárek
Člověk v tísní na Filipínách 2014 | Skutečný dárek