Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Etiopii (2017)

  • osivo pšenice a hnojivo pro 14 zemědělských školících center
  • 151 podpořených farmářů
  • 13 podpořených škol

Země ve střední Africe s tisíciletou historií je zároveň kolébkou pěstování kávy. Na území větším než 1 milion km² zde žije více než 105 milionů obyvatel. I přes výrazný ekonomický rozvoj zůstává Etiopie jednou z nejchudších zemí světa.

OBŽIVA

Člověk v tísni vzdělává etiopské chudé farmáře a farmářky v zemědělských školicích střediscích, aby dokázali efektivněji hospodařit, a lépe se tak uživit. Díky Skutečnému dárku dostalo 56 farmářů ze 14 školících center v okrese Alaba semena pšenice, hnojivo a další vybavení pro ukázková políčka. Dalším 151 chudým farmářům z okresu Aleto Čuko pomohl Skutečný dárek vybavit mlýny na mouku elektrickým vedením, aby pracovaly rychleji a dokázaly vyrobit mnohem více mouky.

VODA

Téměř polovina obyvatel Etiopie nemá přístup k čisté pitné vodě. Díky Skutečnému dárku se 120 odborníků a pracovníků úřadů vodního hospodářství vyškolilo ve sběru a zpracování dat, a dostalo i potřebné technické vybavení. Sběr dat o vodních zdrojích povede k jejich efektivnější správě, a tedy k lepšímu a spolehlivějšímu přístupu obyvatel k pitné vodě.

Na střední odborné škole v Awasse zlepšuje Skutečný dárek výuku pro budoucí odborníky ve vodním hospodářství. Letos dostalo 200 operátorů vodních zdrojů v okrese Alaba a zóně Sidama nově vytvořené referenční materiály a návody, díky kterým se budou moci o vodní zdroje lépe a kvalitněji starat.

VZDĚLÁVÁNÍ

Člověk v tísni pomáhá mladým lidem v Etiopii vyučit se, díky čemuž později získají lépe práci. Kožedělnictví je v tomto koutě světa perspektivní a žádaný obor. Díky Skutečnému dárku má 200 mladých lidí na dvou středních odborných školách v oblastech Wolaita a Wolaita potřebné vybavení pro výuku. Jde například o kožedělné stroje či kůže, řezačky nebo jehly a nitě.

Jenom 4 % dětí s hendikepem v oblastech Gedeo a Hadiya na jihu Etiopie chodí do základní školy. Člověk v tísni pracuje na tom, aby všechny děti bez ohledu na pohlaví či hendikep mohly chodit do školy. Díky Skutečnému dárku opravil tzv. podpůrná pedagogická centra u 10 zapojených škol. Centra budou zajišťovat speciální pomůcky, například Braillovy učební stolky a výukové materiály pro postižené děti. Zároveň budou sloužit jako místo pro školení dalších učitelů a vyučování dětí.

Člověk v tísni v Etiopii 2017 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Etiopii 2017 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Etiopii 2017 | Skutečný dárek