Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v České republice (2017)

  • 184 proškolených učitelů

Skutečné dárky v České republice sice pomáhají teprve dva roky, ale děti, rodiny a učitele u nás podporuje Člověk v tísni už 16 let. Spolupracuje s více než polovinou českých škol. Doučuje děti z chudých rodin a stará se o ně v předškolních klubech. Učí učitele pracovat s nadanými i hendikepovanými dětmi.


HVĚZDNÁ UČITELKA


Člověk v tísni pořádá rozšiřující vzdělávací semináře pro učitele po celé ČR. Díky Skutečnému dárku se mohlo 184 učitelů a dalších odborníků, jako jsou psychologové a sociální pracovníci, zúčastnit 13 kurzů v Ostravě, Chocni nebo Liberci. Kurzy například objasňují příčiny poruch pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) u dětí a učí metody práce s těmito dětmi ve třídě a školní družině. Ukazují možnosti práce s různorodým kolektivem dětí a pochopení vzájemné komunikace mezi školou, rodiči, učiteli a žáky navzájem.


DOUČOVÁNÍ A PŘEDŠKOLNÍ VÝCHOVA


Doučování pomáhá znevýhodněným dětem překonat obtíže ve škole, úspěšně dostudovat, a tak mít v budoucnu vyšší šanci na uplatnění. Každý rok dobrovolníci Člověka v tísni doučují stovky dětí. Předškolní kluby zase připravují ty nejmenší z chudých rodin na nástup do klasických školek a škol. V celé ČR jich funguje 12. Skutečný dárek podpořil fungování doučování, předškolních klubů a dalších vzdělávacích programů pro děti na Berounsku, Olomoucku a v Praze.

 

Člověk v tísni v České republice 2017 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v České republice 2017 | Skutečný dárekČlověk v tísni v České republice 2017 | Skutečný dárek