Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Barmě (2017)

  • pomoc marginalizovaným dívkám

Barma neboli Myanmar teprve nedávno otevřela po téměř 50 letech vlády vojenské junty své hranice světu. Stát na jihovýchodě Asie prochází pomalým procesem liberalizace a demokratizace. Téměř třetina z 53 milionů obyvatel žije pod hranicí chudoby. V zemi panuje velké napětí mezi množstvím různých etnik a náboženských skupin.


VZDĚLÁVÁNÍ


Člověk v tísni bojuje proti zanedbávání a vykořisťování barmských dětí, a to především prostřednictvím osvěty a vzdělávání. Spolupracuje při tom s 30 klášterními školami a komunitami z oblastí Mandalay a Sagaing a státu Shan. Učitelé, rodinní příslušníci i děti se účastní školení o tom, jak násilí na dětech předejít. Člověk v tísni zároveň přímým obětem pomáhá postavit se znovu na vlastní nohy: poskytuje jim zdravotní péči, právní podporu či další vzdělávání.

Takto jsme pomohli například patnáctileté Ma Hnin Si, kterou rodiče opustili a která se tak málem stala obětí obchodu s lidským masem. Díky Skutečnému dárku ale mohla dívka začít chodit na střední odbornou krejčovskou školu a nakoupit si potřebné vybavení jako šicí stroj, nůžky, pravítko, řezačku či bavlnu. Více o jejím osudu si můžete přečíst v jednom z více než 100 příběhů, které napsal Skutečný dárek.

Člověk v tísni v Barmě 2017 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Barmě 2017 | Skutečný dárekČlověk v tísni v Barmě 2017 | Skutečný dárek