Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Arménii (2011)

Rozdané dárky: 18 koz, 86 ovcí, 16 krav

V Arménii působí Člověk v tísni od roku 2004. Kromě stěžejní oblasti prevence migrace je většina aktivit spojená s ekonomickým rozvojem. Loni byly Skutečné dárky distribuovány v pěti vesnicích, v letošním roce v dalších šesti, které se nacházejí v těžko dostupné horské oblasti v hraničním pásmu mezi Arménií a Azerbajdžánem. Dárky, jmenovitě kozy, ovce a krávy, letos pomohly 38 různě znevýhodněným rodinám postavit se na vlastní nohy.

Pokles ekonomiky v důsledku rozpadu Sovětského svazu i konflikt v Náhorním Karabachu způsobily v posledních desetiletích vlnu masívní emigrace. Počet obyvatel Arménie se snížil za 10 až 15 let o jeden milion osob. S tím souvisí řada problémů, jako odliv pracovní kvalifikované síly, stárnutí nebo úbytek mužské populace. Konflikt s Ázerbájdžánem postihl obyvatele příhraničních venkovských oblastí a přerušil kontinuitu zemědělství, které přitom představuje zdroj obživy pro drtivou většinu obyvatel. Oblasti byly vysídleny a pak znovu obydleny arménskými uprchlíky z Ázerbájdžánu.

Válkou zničená infrastruktura nebyla dodnes plně obnovena. Naším cílem je velmi zranitelným rodinám, především matkám samoživitelkám, poskytnout možnost zlepšení celkové životní situace. Rozdali jsme proto 18 rodinám ovce, 4 rodinám kozy a 16 z nich krávy. Většina zvířat byla březí. Rodiny nyní mají dostatek mléčných produktů pro vlastní potřebu a navíc si zvyšují příjem prodejem přebytků.

Člověk v tísni v Arménii 2011 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Arménii 2011 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Arménii 2011 | Skutečný dárek