Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Angole (2023)

  • 450 zemědělců se díky zlepšenému zavlažování může těšit z větší úrody 
  • Nejméně 15 260 osob má lepší přístup k nezávadné vodě 
  • Více než 1 000 maminek a těhotných žen ví, jak vařit svým dětem nutričně vyvážená jídla 
  • 63 789 maminkám a těhotným jsme poskytli informace o průběhu těhotenství, porodu a péči o dítě 
  • 43 000 maminek a kojících žen získalo zdravotní péči 

Země se stále potýká s následky vleklé občanské války a trápí ji špatná dostupnost zdravotnictví, podvýživa dětí a neefektivní zemědělství.   

 

OBŽIVA A VODA

Provincii Namibe v jižní Angole dlouhodobě sužuje velké sucho a nedostatek vody. Většina místních se tu živí zemědělstvím, úroda na jejich vlastních polích pro ně často znamená jedinou obživu. Proto jsme se zaměřili na zlepšení přístupu k vodě jak pro místní obyvatele, tak jejich dobytek a zemědělskou výrobu. Vystavěli jsme vrty, studny, místní farmáři dále obdrželi materiál na efektivnější zavlažování. Celkově má lepší přístup k vodě v cílových oblastech nejméně 15 260 osob. Kromě toho se 450 pastevců a zemědělců může díky lepšímu zavlažování těšit z větší úrody. 

 

ZDRAVÍ

Nedostatek pitné vody a výživných potravin a špatná hygiena jsou nebezpečím především pro malé děti a jejich zdraví. Ohrožené jsou také těhotné a kojící ženy. Prostřednictvím vzdělávacích hlasových zpráv jsme letos o problematice těhotenství, porodu, kojení i výživě dětí informovali 63 789 maminek a těhotných žen. Kromě toho také pořádáme ukázkové hodiny vaření, kde se ženy dozví, z čeho mohou vařit pro své děti tak, aby byly zdravé a dostaly všechny potřebné živiny. Našich hodin se účastnilo více než 1 000 žen. Zaměřujeme se i na prevenci přenosu HIV/AIDS z matky na dítě. O tomto tématu jsme informovali 43 000 těhotných a kojících matek. Důležité informace o nezbytné hygieně a podvýživě získali i místní zdravotničtí pracovníci.