Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Angole (2010)

Rozdané dárky: 251 koz, 21 ovcí, 352 kuřat a dvě krávy

Člověk v tísni působí od roku 2006 ve válkou nejpostiženější provincii Bié, v okrese Cuemba. V regionu o 40 000 obyvatelích přitom ještě nedávno nebyl téměř jediný chovatel dobytka, protože všechny tradiční chovy byly během války vybity. Vesnice jsou odlehlé, neexistuje zde systém dopravy a nefunguje obchod. Většina lidí pěstuje omezené množství rostlinné produkce pro vlastní potřebu a žije na hranici chudoby.

Z prostředků sbírky Skutečný dárek jsou podporováni drobní farmáři. Cílem je poskytnout jim hospodářská zvířata, která se stanou základem pro další rozšíření chovu. Skutečné dárky byly distribuovány mezi 126 úspěšných účastníků tříměsíčních zemědělských kurzů, které pořádá Agrární centrum, které jsme založili v Cuembě.

V prvním kole distribucí dostal každý obdarovaný po jedné koze. Jelikož nebyly při monitoringu po prvním kolem shledány žádné nedostatky v péči o zvířata, byla stejným obdarovaným distribuována další koza. Obdarovaní lidé budou vracet první mláďata, která následně získají další příjemci pomoci. Ve druhém kole distribucí bylo nejúspěšnějším účastníkům zemědělských kurzů navíc rozděleno 21 ovcí. Krávy dostali dva farmáři, kteří participují v programu Agrolesnictví.

Dále bylo distribuováno také 352 odrostlých kuřat do 19 vesnických drůbežáren, o které se stará 25 farmářů - členů programu drůbežáren Agrárního centra.

Ve všech případech Člověk v tísni úzce spolupracoval s místními veterináři a specialisty na živočišnou produkci. Ti poskytovali školení pro příjemce pomoci a kontrolu zdravotního stavu darovaných zvířat.

Člověk v tísni v Angole 2010 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Angole 2010 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Angole 2010 | Skutečný dárek

 

 

Angola prošla dlouhou občanskou válkou, která zanechala většinu obyvatel v naprosté chudobě. Člověk v tísni zde působí od roku 2006 a ve válkou a bídou nejvíce postižené provincii Bié realizuje programy zaměřené zejména na pomoc drobným zemědělcům a na vzdělávání dětí.