Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Afghánistánu (2013)

Rozdané dárky: 476 slepic a kohoutů, 68 krůt, 132 koz

Člověk v tísni pracuje v Afghánistánu od roku 2001. Soustředíme se především na dlouhodobé řešení problémů, které jsou přímo spjaty se vzděláním, s otázkami obživy, rozvoje venkovských komunit a zvýšení kvality života místních obyvatel.

Díky dárcům Skutečného dárku jsme letos rozdávali hospodářská zvířata v provinciích Samangan a Balkh na severu země.

OBŽIVA

Z prostředků Skutečného dárku jsme nakoupili celkem 408 slepic, 68 kohoutů a 68 krůt. Zvířata jsme rozdali 34 místním rodinám. Jednalo se o domácnosti bez půdy nebo jen s velmi malým, navíc nezavlažovaným polem, ze kterého nemají žádný příjem. Při výběru byly upřednostněny neúplné rodiny a rodiny bez otce živitele. Obdarovaní lidé prošli čtyřdenním praktickým tréninkem, kde se například naučili, jak postavit kvalitní kurník nebo jak o drůbež správně pečovat. Během zimních měsíců je pro ně připraveno ještě marketingové školení, kde si osvojí znalosti, jak s produkty (vejci, nově vylíhnutými kuřaty) dosáhnout na místní trhy.

Podobným způsobem jsme rozdali celkem 132 koz dalším 66 místním rodinám. Jednalo se opět o velmi chudé rodiny, které byly vybírány podle stejného klíče jako v případě distribuce kuřat.

Člověk v tísni v Afganistánu 2013 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Afganistánu 2013 | Skutečný dárek