Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Týnka už si hraje s ostatními dětmi

Malá Týnka žije jenom s tatínkem. Nemá maminku ani sourozence, a tak vyrůstá poměrně osaměle. Nebyla vůbec zvyklá na přítomnost ostatních dětí. Proto se ji starostlivý tatínek rozhodl přihlásit do předškolního klubu Člověka v tísni.  

Děvčátku jsou čtyři roky a dochází k nám už více než půl roku. Ze začátku to s ní bylo náročnější, protože s ostatními dětmi neuměla vycházet, nechtěla se dělit o hračky ani o pozornost. Díky tatínkově laskavé péči i pravidelnému chození do klubu je ale u ní vidět neskutečný pokrok.  

Skutečný dárek. Týnka už si hraje s ostatními dětmi

Týnka se vzorně naučila všechna klubová pravidla a dokonce dbá i na to, aby je dodržovaly ostatní děti. Povídá si s našimi pracovnicemi a zapojuje se do všech společných aktivit. Do klubu se každé ráno těší, což dělá radost nám i jejímu tatínkovi. 

Nejvíce ji baví, když si může hrát a malovat. Úplně nejraději má tempery! Když se její obrázek objeví na nástěnce, je na sebe moc pyšná. S Týnkou budeme dále pracovat, aby mohla v září do státní školky nastoupit jako sebejistá a připravená holčička a přechod byl pro ni i pro tatínka co nejjednodušší. 

Díky Skutečnému dárku mohlo loni do předškolních klubů chodit 314 dětí, jako je Týnka. Kromě toho jsme podpořili i 250 rodičů.