Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Studna jako naděje pro život a obživu

Hawa Sidibé má 54 let a žije v malé malijské vesničce Guessé Thierno. Její hlavní obživu zajišťují ovce a kozy. Už od založení naší vesnice máme problémy s vodou, musíme pro ni chodit více než 12 kilometrů daleko. Naše studna nestačí. Nemáme dostatek vody pro sebe, natož pro naše zvířata,” popisuje paní Hawa. Stejným problémům čelí i Mamadou Bah. Abych napojil dobytek, museli jsme docházet do vedlejších obcí. Ani tamní pastevci ale nemají vody nazbyt,” vysvětluje Mamadou. Je mu už 60 let a taková fyzická zátěž se podepsala na jeho zdraví.

Studna jako naděje pro život a obživu | Skutečný dárek

Člověk v tísni proto tamní studnu sanoval a prohloubil. Vytvořil pumpu pro obyvatele i napajedlo pro jejich zvířata. Voda je život. A tento projekt nám dal život. Pro naši vesnici začíná nová éra,” říká vesele Mamadou. Vodu ze studny teď pije více než 500 lidí, kteří na její údržbu přispívají drobnými poplatky.

Mali čelí silným dopadům klimatické změny a společně s pandemií a regionálními konflikty není pro obyvatele snadné zajistit dostatek úrody pro sebe, své rodiny a udržet naživu celá stáda dobytka. Na projekty jako je tento, které se kromě vybudování stálých zdrojů vody zasazují o udržitelné farmaření přímo na místě, vybudování přehrad a rybníků a spoustu dalšího, přispívají i Skutečné dárky.