Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Rozdáváme další zvířata v Jižním Sudánu

Loni na podzim jsme uskutečnili distribuci celkem 800 koz lidem, které z domovů vyhnala válka. V této činnosti pokračujeme i nadále. V březnu 2014 jsme rozdali dalších 260 koz celkem 60 domácnostem. V oblasti provincie Severní Bahr el-Ghazal jsou lidé velmi chudí. Rodiny si musí vystačit průměrně zhruba s 20 dolary na měsíc. Hospodářská zvířata jsou pro ně tak velmi vítaným zdrojem obživy. Zároveň je oblast Severního Bahr el-Ghazalu jednou z mála jihosúdánských provincií, která byla ušetřena nedávné vlny nepokojů, jež zasáhla zemi. To nám umožňuje zde systematicky pracovat s místními lidmi a mít jistotu, že naše práce nepřijde vniveč.

„Narodila se již tři kůzlata, kozy dávají každý den dva až tři hrnky mléka, které je pro nás vítaným zpestřením jídelníčku. Jedno zvíře jsem prodal na trhu. Část peněz, které jsem utržil, jsme použili na nákup jídla. Dávám také něco stranou, aby moje děti mohly konečně studovat,” říká dvaačtyřicetiletý Diing Ngong Chok, který od nás dostal zvířata před čtyřmi měsíci. A není sám – podobně dobře se daří i dalším rodinám, kterým jsme loni na podzim pomohli. Velká část zvířat už měla mladé, stáda se tak budou dále rozšiřovat.

Všichni lidé, kterým jsme v březnu rozdali zvířata, měli velkou radost. Někteří nám dokonce ochotně zapózovali s dárkovými certifikáty, které jsou pro ně symbolem změny k lepšímu. Celou fotogalerii si můžete prohlédnout níže. Kromě distribucí hospodářských zvířat rozdáváme také osivo a sazenice a na modelových zahrádkách lidí učíme, jak efektivně obdělávat půdu nebo jaké plodiny využívat. Jedním z našich cílů je dosažení větší soběstačnosti místních lidí a toho, aby byli více připraveni na případné krizové situace jako například sucha nebo naopak záplavy.

(duben 2014)

Rozdáváme další zvířata v Jižním Sudánu | Skutečný dárek
Rozdáváme další zvířata v Jižním Sudánu | Skutečný dárek

Fotogalerie lidí, kteří od nás dostali kozy: