Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Předškolní klub pomohl Matoušovi dohnat vrstevníky

Matoušovi je pět let a s rodiči a sestrou žije v garsonce ve vyloučené lokalitě. Kvůli špatným podmínkám nemá, kde si hrát a kde se rozvíjet, a tak zaostává ve vývoji za svými vrstevníky. Má problémy s vyjadřováním a špatně mluví ve větách, ale je kamarádský a snaživý.

Před dvěma lety proto začal navštěvovat předškolní klub Člověka v tísni, kde mu naše pracovnice pomáhají vrstevníky dohnat. 

Skutečný dárek. Předškolní klub pomohl Matoušovi dohnat vrstevníky

Matouš loni nastoupil do mateřské školy, ale ukázalo se, že mu chybí potřebné dovednosti a jeho rodiče mají problémy školku zaplatit. Vrátil se proto do našeho klubu a skoro celý rok strávil další přípravou na školku, kam musí v září nastoupit do předškolního ročníku. 

Situace se zlepšila díky spolupráci školky, klubu i rodičů 

Vedení mateřské školy vědělo, že to Matouš nemá doma snadné, a tak se spojilo s našimi pracovnicemi. Společně se snažili sehnat najít to nejlepší řešení, jak Matoušovi cestu za vzděláním ulehčit.  

Výsledkem bylo doporučení, aby Matouš navštívil pedagogicko-psychologickou poradnu, protože na základě vyšetření bylo možné dostat do školky asistentku, která by mu se vším pomáhala. Naše pracovnice pomohly rodičům domluvit termín vyšetření a doprovodily je do poradny. Ukázalo se, že Matouš na asistentku nárok opravdu má, a od září mu ve školce pomáhá. 

Díky asistence toho může Matouš mnoho dohnat a připravit se na nástup do první třídy. Naše pracovnice se školkou i s rodiči nadále spolupracují a společně se snaží, aby měl Matouš co možná nejjednodušší start do vzdělávacího procesu.