Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Paní Dadhi přinesly darované kozy klidný spánek

Sedmapadesátiletá Dadhi je jednou z velmi chudých obyvatel distriktu Miyo (oblasti u etiopsko – keňských hranic), kteří letos díky Skutečnému dárku, dostali stádo koz. Jako vdova se čtyřmi dětmi se musí těžce protloukat životem. Stále má slzy na krajíčku, když si vzpomene na manžela, který tragicky zahynul před sedmi lety. Její nejstarší dcera proto předčasně odešla ze školy, aby pomohla v domácnosti. Paní Dadhi vypráví: „I když patříme k těm nejchudším ve vesnici, vždy jsem se snažila všemožně přivydělat, než abych jen čekala, kdo mi co daruje. Vařila jsem místní pivo a prodávala ho sousedům. Když ale přišla zpráva o předání stád koz nejchudším obyvatelům naší vesnice, byla jsem štěstím bez sebe. Vím, že je to pro nás veliká příležitost. Kozy změní náš život, už nebudeme mít hlad.”

„Dříve jsem trpěla depresemi a nemohla jsem spát. Od té doby, co mám díky Vaší organizaci stádo 10 koz, jsem spokojená. Získala jsem větší sebevědomí a klidný spánek, už se nemusím každý den obávat toho, co se stane s mojí rodinou. Budeme o ně dobře pečovat a doufám, že už příští rok budeme mít kůzlata a že se stádo rozroste a uživí nás.“ 

Člověk v tísni (za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR) v tomto roce rozdal více než 5 000 koz. Přímo ze Skutečných dárků bylo pořízeno 2 150 koz. Všechna zvířata byla očkována proti nejčastějším chorobám a značkována. Na jednu rodinu připadlo 10 koz.

Paní Dadhi přinesly darované kozy klidný spánek | Skutečný dárek
Paní Dadhi přinesly darované kozy klidný spánek | Skutečný dárek
Paní Dadhi přinesly darované kozy klidný spánek | Skutečný dárek