Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Obnovitelná energie pomáhá zemědělcům

V naší oblasti je největším problémem chudoba a já si myslím, že řešením je zemědělství. Teď vyděláváme jen na jídlo, ale když se správně naučíme, jak hospodařit, budeme mít jídla dostatek, a ještě si vyděláme peníze na další potřeby,” říká Marcelino L. Padilla z Filipín, který na své farmě využívá solární panely. Ty dostávají tamní malí podnikatelé od Člověka v tísni především proto, aby energeticky přestáli velmi časté tajfuny.

Obnovitelná energie pomáhá zemědělcům | Skutečný dárek

Wenefreda V. Ramos pěstuje maniok a dělá z něj chipsy. V roce 2018 její pole i dům smetl tajfun a trvalo jí pět měsíců, než vše postavila a obnovila. Wenefreda se ráda vzdělává, a proto se zúčastnila I seminářů pořádaných vládou. Naučila se, jak vyrábět místo jedné příchutě šest, proč by chipsy měly mít jiný tvar nebo jak správně a udržitelně zboží balit. Pak se zapojila do projektu REACH od Člověka v tísni a doufá, že bude moci využít solární panely na svícení nebo jako pohon pro řezací stroje.

Se změnou klimatu začínáme úporně bojovat I my. Chceme zemědělcům v rozvojových zemích pomoci s udržitelným zemědělstvím a obstát v boji se suchem.