Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Motyka nebo organická hnojiva jako způsob boje se suchem

Paní Maliwa Mukelabai ze Západní provincie Zambie se stala tváří klimatické změny. Společně se svou rodinou pěstuje kukuřici a odolné ořechy bambara. Už v roce 2017 se jim zásoby jídla během období sucha tenčily, neměli dostatek jídla ani pro sebe, natož pro prodej na trzích. Člověk v tísni jim proto dodal semena a kvalitní motyky a rýče, aby se jim políčko obdělávalo snadněji a na přebytcích mohli vydělávat.

O dva roky později zažila Zambie nejhorší období sucha za posledních 30 let, více než 2,3 milionů tamních farmářů a jejich rodin čelilo hladovění. Charles Mutula Mwangala se stará o čtyři děti a živí se zemědělstvím. Poslední úroda nás uvrhla do hladu. Ale díky programu Člověka v tísni vím, že zásoby jídla nakonec budou.”

Motyka nebo organická hnojiva jako způsob boje se suchem | Skutečný dárek

ilustrační foto

Člověk v tísni farmáře společně s dalšími organizacemi zásobil balíčky se semeny zeleniny a organickými hnojivy. Dostal jsem cibuli, rajčata a další semena. Znamená to dost jídla pro nás a přebytky prodám.” Společně s balíčkem dostal pan Mwangala a další zemědělci školení, jak se o půdu starat tak, aby byla úrodná i v budoucnosti.

Toto jsou dva příběhy lidí, na které klimatická změna přímo dopadá. Budeme je i nadále podporovat, a to i díky novému Skutečnému dárku Boj se suchem.