Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Máme novu školu!

V etiopské vesnici Lante postavil Člověk v tísni první školu v roce 2006. V roce 2010 došlo k jejímu rozšíření o další zděnou budovu se dvěma třídami pro sedmý a osmý ročník. Nové vybavení do tříd, tabule, školní lavice a stoly jsme nakoupili díky dárcům, kteří si v e-shopu Skutečný dárek koupili certifikáty v kategorii ŠKOLY. I další pomůcky, jako sešity, tužky nebo učebnice, dostávají děti v této škole často prostřednictvím certifikátů obchodu Skutečný dárek. Díky e-shopu tak děti dostaly i kanystry na vodu, aby měly přes den z čeho pít.

„Škola, kterou tady postavil Člověk v tísni, je lepší než ty vládní. Hlavní rozdíl je v tom, že nás je ve třídě 36, zatímco v jiných školách je to i víc než 70,“ popisuje sedmnáctiletý Anteneh Hiskel, který chodí do sedmého ročníku.

Anteneh je rád, že nebude muset od příštího roku měnit školu a že tu bude nově osmý ročník. „Ale i tady jsou problémy. Pořád máme nedostatek učebních pomůcek, chybí nám třeba některé učebnice, nemáme laboratoř nebo knihovnu,“ jmenuje školák. Do školy chodí rád: „Díky učitelům se můžeme dozvědět spoustu nových věcí. A i když tady podmínky nejsou ideální, pořád je naše škola mnohem lepší než ty ostatní,“ uzavírá.

Třináctiletý Tariku Degne, který chodí do třetího ročníku, oceňuje zejména odpolední vyučování, které na jiných školách není. „Myslím, že je důležité se učit celý den. I když je pravda, že to je občas docela náročné,“ uzavírá školák.

Máme novu školu! | Skutečný dárek
 

Jak stavíme školy v Etiopii

Společnost Člověk v tísni společně s Junákem pořádá již od roku 2004 sbírku Postavme školu v Africe. K září 2010 jsme díky této sbírce postavili v Etiopii 10 základních škol pro celkem 2060 dětí.

Díky sbírce Postavme školu v Africe dokážeme školu postavit. Dárkové certifikáty z obchodu Skutečný dárek nám pak umožní školu také vybavit vším potřebným, učebnicemi, sešity, tabulemi, lavicemi…