Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Dan bojuje s vážnou nemocí i nedostatkem peněz. I přes překážky se ale nevzdává

Šesťák Daniel se narodil s vadou dolních končetin, kvůli které je odmalička na invalidním vozíku. Jeho stav se ale během dětství ještě zhoršoval, a nedávno musel podstoupit amputaci obou nohou. Žije s maminkou, která se ale kromě Dana stará i o jeho sourozence a nemá dost peněz na drahé léky a operace. Rodina se proto postupně ocitla v dluzích. 

Danově rodině jsme nejprve pomohli stabilizovat finanční situaci. Mamince jsme poradili, jak podat žádosti o různé dávky a finanční pomoc. Kromě toho jsme začali Dana doučovat. Bylo to potřeba, protože kvůli častému pobytu v nemocnici zameškal spoustu učiva a na konci předchozího roku propadl.  

Dan bojuje s vážnou nemocí i nedostatkem peněz. I přes překážky se ale nevzdává

Naštěstí má Daník ve škole chápavou učitelku, která zná jeho složitou situaci a dobře ví, že je potřeba, aby chlapec nevypadl ze vzdělávání. Navázali jsme s ní proto spolupráci a společně jsme ho podporovali, ale bylo to těžké, protože se Dan často vracel do nemocnice a jeho zdravotní stav se pořád měnil. Kvůli nedostatku peněz mu také chyběly drahé léky a mastičky, což ještě prohlubovalo jeho zdravotní i psychické problémy.  

Situace se zlepšila, když se nám pro rodinu podařilo sehnat finanční pomoc od nadace Dobrý anděl. Maminka tak Daníkovi mohla nakoupit potřebné léky. Také paní učitelka se ho snažila co nejvíc podpořit a posílala naší pracovnici učební materiály a informace, aby doučování probíhalo hladce.  

Teď je před Danem velký úkol: dokončit šestou třídu a postoupit do sedmé. Na doučování se těší a i přes překážky se statečně snaží učivo zvládnout. Budeme ho i jeho rodinu nadále podporovat a držíme mu palce!