Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Zambii (2023)

  • Farmářům rozdáno 74 březích krav a 8 býků 

 

Kromě nedostatku potravin a nezaměstnanosti trápí obyvatele Zambie i klimatická změna. S místními proto spolupracujeme na udržitelných formách zemědělství, které je hlavním zdrojem obživy většiny z nich.  

 

OBŽIVA A KLIMA

Více než 80 % obyvatel Západní provincie v Zambii žije v extrémní chudobě. Většina místních se živí zemědělstvím, kvůli klimatickým změnám je pro ně ale stále náročnější vyprodukovat dostatek kvalitní stravy. Proto je podporujeme v zavádění udržitelnějších forem zemědělství, farmářům také rozdáváme hospodářská zvířata, která zvýší kvalitu jejich života, rodiny získají mléko pro sebe i k prodeji a za utržené peníze si mohou koupit to, co zrovna potřebují. Místním farmářům jsme proto letos rozdali 74 březích krav a 8 býků. 

Trus hospodářských zvířat spolu se zbytky jídla nebo rostlin může sloužit jako zdroj plynu produkovaného v bioplynárnách. Plyn nahradí dřevo či uhlí, které lidé na mnoha místech Zambie využívají k topení i vaření, což vede k jednomu z největších odlesňování a degradací půdy a životního prostředí na světě. Projekt na bioplynárny probíhá i díky Skutečnému dárku. Nové zdroje energie pomohou také ženám, které nemusí trávit hodiny na cestách pro dřevo.