Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Zambii (2020)

  • 3 studny na pitnou vodu
  • 3 záchody a 3 místa k mytí rukou do škol

Zambie se řadí mezi nejchudší státy světa. S chudobou jde ruku v ruce vysoká nezaměstnanost, nedostatek potravin a podvýživa. Situace je nejhorší ve venkovských oblastech, které jsou kvůli nerozvinuté infrastruktuře špatně dostupné pro nezbytnou zdravotní péči.

 

ZDRAVÍ A VODA

Západ země se dlouhodobě potýká s dopady klimatických změn. Dlouhá období sucha jsou střídána extrémními přívalovými dešti, zničená půda pak ztrácí schopnost poskytnout obyvatelstvu dostatečnou úrodu. I to je jeden z důvodů vysoké míry podvýživy u dětí do 5 let. Díky Skutečnému dárku jsme vyškolili zdravotníky a dobrovolníky v rozpoznávání podvýživy u dětí. Naučili se více i o tom, jak podvýživě předcházet – o správné výživě, hygieně a sanitaci. Zdravotnická zařízení jsme s pomocí Skutečného dárku vybavili léky a dalším potřebným materiálem pro ošetření nemocných.

1 545 lidí v oblasti Ndoka získalo ze Skutečného dárku studny. Nyní jim nechybí stabilní přístup k pitné vodě a hygieně. Vodu jsme zavedli také do tří místních základních škol, kde jsme vybudovali zásobníky na vodu a toalety s umývárnami. 450 dětí tak bude mít každý den přístup k pitné vodě a sanitaci.

 

Člověk v tísni v Zambii 2020 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Zambii 2020 | Skutečný dárek