Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Sýrii

Rozdané dárky: Kojenecká výživa, plenky a vitamíny pro cca 2 650 dětí

V Sýrii vypukly boje mezi opozicí a vládou prezidenta Bašára Asada v polovině března 2011. Konflikt postupně eskaloval a po dlouhých měsících bojů se stal otevřenou občanskou válkou. Situace se stále zhoršuje. Boje v Sýrii přímo zasáhly už 2,5 milionu lidí a přes 1,2 milionu Syřanů muselo opustit domovy a jsou běženci ve vlastní zemi. Statisíce vnitřních uprchlíků sužuje kromě neustálého bombardování i přicházející zima a nedostatek jídla. Člověk v tísni je jednou z mála mezinárodních organizací, kterým se daří pomáhat v severní Sýrii rodinám, které jsou přímo zasažené boji.

ZDRAVÍ

Ze Skutečného dárku jsme se proto snažili pomoci dětem vnitřních uprchlíků, kteří jsou následkem neustálých bojů izolováni v rozvalinách měst. Pomoc směřujeme do příhraničních oblastí s Tureckem (např. Aleppo, Homs) a do provincie Latakya. Ze Skutečného dárku rozdáváme sunar s kojeneckou vodou, plenky, dětské sirupy a vitamíny pro těhotné ženy.

Díky sbírce SOS Sýrie a Klubu přátel Člověka v tísni poskytujeme také základní potraviny, pomáháme syrským lékařům, vybavujeme nemocnice a poskytujeme psychosociální pomoc.

Člověk v tísni v Sýrii 2012 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Sýrii 2012 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Sýrii 2012 | Skutečný dárek