Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni na Srí Lance (2016)

  • 13 záchodů

Na Srí Lance pracujeme od počátku roku 2005. Pomáháme tu hlavně obětem tsunami a dlouhého válečného konfliktu. K projektům obnovy jsme postupně přidali dlouhodobější rozvojové aktivity, především v sektorech dobrého vládnutí, vzdělávání, zdrojů obživy a zemědělství. V posledních letech se soustředíme také na propagaci a zavádění domácích bioplynáren jako zdroje obnovitelné energie.

VODA

Na jaře roku 2016 na Srí Lance řádila silná tropická bouře. Způsobila rozsáhlé povodně a sesuvy půdy, které zasáhly více než 300 000 lidí. Jednalo se o nejhorší povodně za 25 let. Jednou z nejvíce postižených oblastí byl distrikt Colombo. Díky Skutečnému dárku pomáháme v oblasti zvané Kolonnawa, kde žijí ti nejchudší a nejvíce zranitelní obyvatelé tohoto distriktu.

Podporujeme obnovu zdejší infrastruktury v sousedstvích zničených záplavami a snažíme se obyvatele učinit více odolnými vůči příštím záplavám a dalším přírodním katastrofám. Letos jsme prostřednictvím Skutečného dárku pomohli 13 domácnostem, kde jsme vybudovali nebo zrekonstruovali toalety, včetně instalace nepropustných septiků, které v případě povodní zabrání vniknutí vody dovnitř toalety. Podpořeným rodinám jsme také ukázali, jak toalety opravovat a udržovat.

 

Člověk v tísni na Srí Lance 2016 | Skutečný dárek

Člověk v tísni na Srí Lance 2016 | Skutečný dárek

Člověk v tísni na Srí Lance 2016 | Skutečný dárek