Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Nepálu (2023)

  • 4335 dívek a chlapců se zúčastnilo měsíčního workshopu 

Nepál se vypořádává s následky klimatické změny, přírodních katastrof, a i politickou nestabilitou. Obzvláště těžké to mají dívky ve venkovských oblastech, kde se jim nedostává vzdělání a v útlém věku už se často musí vdávat.

 

VZDĚLÁNÍ

V provincii Madhesh je nejvyšší procento negramotných žen a dívek v zemi. Obvyklé jsou dětské sňatky, brzké mateřství i upřednostňování synů například v otázkách vzdělávání. Podporujeme proto zejména dívky/mladé ženy ve věku 10–19 let, které z důvodu brzkého sňatku či těhotenství opustily školu, či do ní nikdy nenastoupily. Pracujeme také s rodinami, učiteli, členy komunity i místními orgány. Možnost naučit se číst, psát a počítat zlepší kvalitu života dívek a umožní jim najít si lépe placenou práci.  

Pro dívky, ale i chlapce ze znevýhodněných prostředí jsme v komunitních školách letos uspořádali měsíční workshop. Zúčastnili se ho žáci šesté až osmé třídy, kterým jsme poskytli informace o tom, jak pečovat o své zdraví i zdraví svých rodin nebo jak zlepšit svou finanční gramotnost. Cílem workshopu bylo také zvýšení odolnosti vůči násilí. Měsíčních seminářů, které jsme pořádali ve 24 školách, se účastnilo 2173 dívek a 2162 chlapců.