Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Namibii (2010)

Rozdané dárky: 1 100 balení dětské výživy pro 128 dětí, šicí stroj pro chráněnou dílnu

V zemi působíme od roku 2003 a zaměřujeme se na prevenci přenosu viru HIV z matky na dítě a na podporu žen postižených HIV/AIDS.

Využití sbírky Skutečný dárek

Téměř 20 procent obyvatel Namibie je HIV pozitivních, v zemi je přibližně padesátiprocentní nezaměstnanost, průměrná očekávaná míra dožití je 50 let. Člověk v tísni poskytuje podporu HIV pozitivním matkám. Její součástí je psychosociální poradenství, vzdělávací aktivity a materiální podpora, která je jim poskytována v podobě dětské kojenecké výživy nakoupené za peníze českých dárců. Do programu pomoci jsme zapojili 128 matek s dětmi, kterým jsme mohli na místě tuto výživu nakoupit a zabránit tak riziku přenosu viru HIV při kojení.

V roce 2004 založil Člověk v tísni chráněnou dílnu, která zaměstnává ženy postižené HIV/AIDS. Vloni se dílnu podařilo osamostatnit a položit tak základy její dlouhodobé udržitelnosti – stala se z ní nezávislá namibijská organizace Karas Huisen Crafts. Ženy v dílně i nadále vyrábějí umělecké rukodělné výrobky, které jsou prodávány na místním trhu či dováženy do ČR. Příjmy z prodeje jsou investovány zpět do chodu dílny. Cílem nově vzniklé organizace Karas Huisen Crafts je poskytnout ženám možnost výdělku, díky němuž jsou schopné uživit sebe a svou rodinu. Z prostředků Skutečného dárku byl pro dílnu nakoupen speciální vyšívací stroj, který dále zvýší schopnost zaměstnanců produkovat kvalitní výrobky a tak i konkurenceschopnost celé dílny.

  Člověk v tísni v Namibii 2010 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Namibii 2010 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Namibii 2010 | Skutečný dárek