Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Mongolsku (2018)

  • 60 vyškolených studentů

Mongolsko je země stepí a pouští, země s drsným podnebím a nejřidším osídlením na světě. Na 1 000 km2 připadají tři obyvatelé. Mongolsko se sice pomalu rozvíjí, ale stále se potýká s chudobou, hromadným stěhováním lidí z venkova do města a ničením životního prostředí.

VZDĚLÁVÁNÍ

V Mongolsku je více než 60 milionů kusů dobytka. Nadměrný chov nejenže degraduje krajinu, ale navíc narušuje život divokých zvířat. Přesto v zemi neexistuje o této problematice odborné povědomí. Člověk v tísni proto pořádá výměnný a výzkumný projekt pro mongolské odborníky. Díky Skutečnému dárku dostalo 60 studentů Mongolské zemědělské univerzity potřebné vybavení a speciální kurzy, zaměřené na ochranu životního prostředí.

Extrémní projevy počasí jako jsou letní sucha a dzud (extrémně krutá zima) zhoršují místním snahu pokračovat v tradičním způsobu života. Člověk v tísni proto pomáhá pasteveckým domácnostem v Mongolsku připravit se na dzud. Díky Skutečnému dárku například vybudoval SMS platformu, která pastevcům zprostředkovává informace o místních klimatických podmínkách ve srozumitelném formátu.

Člověk v tísni v Mongolsku 2018 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Mongolsku 2018 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Mongolsku 2018 | Skutečný dárek