Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Mongolsku (2017)

  • 80 vyškolených učitelů a studentů
  • výukové materiály pro studenty

Středoasijský stát s hustotou tři obyvatelé na 1 000 km² se pomalu transformuje ze socialistického satelitu na moderní, demokratickou zemi. I přes velké nerostné bohatství se však země potýká s chudobou, hromadnou migrací lidí z venkova do města a ničením životního prostředí.

VZDĚLÁVÁNÍ

Člověk v tísni pomáhá přenášet české zkušenosti a dovednosti mezi mongolské stavaře a architekty, aby dokázali stavět stavby odolné zdejšímu drsnému klimatu. Díky Skutečnému dárku dostali učitelé Stavební fakulty Mongolské národní univerzity literaturu a výukové materiály. Mohou tak vést své studenty k osvojení nejnovějších technologií a přístupů v oboru energetické náročnosti staveb, energetických auditů a zeleného stavitelství.

V Mongolsku je více než 60 milionů kusů dobytka. Nadměrný chov nejen degraduje krajinu, ale navíc narušuje život divokých zvířat. Přesto v zemi neexistuje o této problematice odborné povědomí. Člověk v tísni proto pořádá výměnný a výzkumný projekt pro mongolské odborníky. Díky Skutečnému dárku 80 profesorů a studentů Mongolské zemědělské univerzity obdrželo vybavení a odbornou literaturu pro terénní cvičení zaměřené na ochranu životního prostředí.

Člověk v tísni v Mongolsku 2017 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Mongolsku 2017 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Mongolsku 2017 | Skutečný dárek