Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Mali (2022)

  • 184 koz pro 46 rodin 
  • 21 700 násad rybího potěru 
  • Dva opravené rybníky 
  • Stromové školky opravené a zásobené vodou 

Politická nestabilita v zemi i ve světě a málo srážek vedlo v Mali k vysokému nárůstu cen potravin. Celé rodiny trpí hladem a farmáři opouštějí neúrodná pole. A to nejen v oblasti západního Sahelu, kde pomáháme.  

 

OBŽIVA

Mléko nebo rybí maso je pro mnoho rodin téměř nedosažitelnými potravinami, zároveň jsou to ale produkty, na kterých jsou místní závislí a chov ryb je zásadní pro lidi žijící daleko od řek nebo jezer. Zhoršující se přírodní podmínky jim ale komplikují práci. Proto dostalo 46 rodin díky Skutečnému dárku malé stádo koz včetně veterinární péče a školení, jak se o kozy starat a jak mléko nejlépe využívat.

Celkem 80 rybářům jsme darovali 21 700 násad rybího potěru, krmení pro ryby a uspořádali jsme i několik vzdělávacích hodin. Rybáři se tak dozvěděli, jak na výrobu a prodej rybích produktů. Také jsme pro ně opravili dva rybníky a stromové školky, které potřebovaly nový plot a studnu a budou zdrojem práce pro desítky místních. Pro rodiny to znamená jistotu obživy a možnost postavit se na vlastní nohy.   

 

 

Člověk v tísni v Gruzii 2021 | Skutečný dárek