Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Demokratické republice Kongo (2018)

  • Mýdla a školení o správné hygieně pro 7 900 lidí
  • Motyka, rýč a osivo pro 1 800 rodin
  • Potravinové balíčky pro 2 400 rodin

Ačkoliv má Demokratická republika Kongo obrovské přírodní bohatství, více než polovina z 83 milionů obyvatel žije v extrémní chudobě. Kvůli politické nestabilitě a špatné bezpečnostní situaci se tato země nemá šanci rozvíjet.

ZDRAVÍ A OBŽIVA

Jedno ze sedmi dětí v Kongu se nedožije svých pěti let. Zemi trápí extrémní podvýživa, která zvlášť dopadá na obyvatele venkova. Ti jsou kvůli dlouhým vzdálenostem, špatnému stavu cest a nestabilní bezpečnostní situaci odříznutí a závislí hlavně na vlastní produkci. Protože ale nemají dostatek finančních prostředků, nemůžou si dovolit kvalitní zemědělské náčiní ani osivo, a postrádají tak hodnotnou stravu.

Člověk v tísni pomáhá místním zlepšit jejich životní podmínky. V provincii Maniema na východě Konga bojuje s podvýživou u dětí mladších pěti let a u těhotných a kojících žen. Díky Skutečnému dárku dostalo 2 400 nejzranitelnějších rodin odolné osivo amarantu, lilku, mrkve, rýže nebo fazolí. Dalších 1 800 rodin obdrželo kvalitní zemědělské náčiní a naučilo se, jak na efektivní pěstování. Sami si tak vypěstovali úrodu a mohou se znovu postavit na vlastní nohy.

Skutečný dárek pomáhá zlepšovat i hygienu. 7 900 místních dostalo potřebná mýdla a také školení o správné hygieně, aby se zabránilo šíření nebezpečných chorob.

Člověk v tísni v Kongo 2018 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Kongo 2018 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Kongo 2018 | Skutečný dárek