Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Kongu (2015)

  • 31 nových latrín

  • školení mytí rukou

Zlepšování hygieny

V hlubokých džunglích oblasti Lulingu na východě Konga žije na 150 000 lidí v těžko dostupných vesnicích a malých osadách. Do některých vesnic vedou jen pěšiny pro kola či motorky a do vzdálených vesnic se lidé dostanou jen pěšky. Zboží je tak neskutečně drahé a služby na velice nízké úrovni. Oblast navíc už dlouhá léta sužují střety ozbrojených skupin rebelů kontrolujících těžbu nerostných surovin.

Člověk v tísni kombinací osvěty, léčby podvýživy, zlepšení stravovacích návyků i osobní hygieny přispěl ke snížení výskytu podvýživy, a to zejména u dětí do pěti let a těhotných a kojících žen. Soustředil se tak na tři klíčové faktory, které ovlivňují zdravotní stav populace – výživová hodnota stravy, užívání nezávadné pitné vody včetně řádných hygienických návyků a používání dostatečně kvalitních latrín nedovolujícím přenos infekcí. Z posledních dvou příčin pramení silná infekční průjmová onemocnění, jež jsou třetím nejčastějším důvodem úmrtí v Kongu.

Skutečný dárek pokryl náklady na stavbu latrín – celkem u 17 zdravotních center a 2 nemocnic a u 12 základních škol. Ruku v ruce s tím proběhly osvětové kampaně pro místní komunity zaměřené na mytí rukou, přípravu jídla a další hygienické návyky.

Člověk v tísni v Kongu 2015 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Kongu 2015 | Skutečný dárek