Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Gruzii (2019)

  • 7 podpořených včelařů
  • 4 granty pro organizace sdružující mladé lidi

Gruzii dodnes trápí důsledky občanské války a konfliktů v Abcházii a Jižní Osetii – nestabilní politická situace, dlouhodobý odliv obyvatel a vysoká míra nezaměstnanosti.

OBŽIVA

Včelařství má v Gruzii dlouhou tradici, která sahá až pět tisíc let zpátky. Zároveň jde o důležitý zdroj obživy, na který spoléhají zejména Gruzínci na venkově. Jejich podnikání se však nemůže dál rozvíjet, protože jim chybí znalost novějších postupů a technologií. V pěti regionech proto pomáháme místním včelařům zvyšovat a zkvalitňovat jejich produkci. Vybraní včelaři díky Skutečnému dárku obdrží potřebné vybavení pro včelaření, včelí úly a pomůžeme jim zapracovat nové procesy a technologie do výroby.

LIDSKÁ PRÁVA

Lidská práva a základní svobody jsou v postkomunistické Gruzii i v dnešní době porušována. V regionech Gori a Senaki podporujeme mladé Gruzínce a Gruzínky, aby o lidských právech mluvili. Aktivní mladí lidé například organizují promítání dokumentárních filmů nebo zakládají vlastní iniciativy na ochranu lidských práv. Díky Skutečnému dárku jsme mohli poskytnout 4 granty organizacím, které takové lidi sdružují a pomáhají jim šířit povědomí o lidských právech a svobodách.

 

Člověk v tísni v Gruzii 2019 | Skutečný dárek

 

Člověk v tísni v Gruzii 2019 | Skutečný dárek