Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Gruzii

Rozdané dárky: 7 buvolů, 40 králíků, vybavení pro rekvalifikační kurzy

V kraji Imereti a městě Kutaisi žijí tisíce uprchlíků z Abcházie. Člověk v tísni zde pomáhá nejchudším rodinám s obživou. Chceme, aby se s naší pomocí postavily na vlastní nohy. Letos jsme podpořili tři rodiny v chovu buvolů a dvě rodiny v chovu králíků.

OBŽIVA

Tři spolupracující farmářské rodiny dostaly díky Skutečnému dárku 7 buvolů, aby si mohly založit vlastní chov a drobnou živnost zaměřenou na výrobu sýra a tradičního jogurtu. Všechny rodiny jsou původem z Abcházie, kde žily do roku 1993. Poté musely prchnout kvůli válce a dodnes žijí ve velmi nuzných podmínkách. Bez pomoci by nebyly schopné začít podnikat. Buvoli, kteří jim byli předáni formou půjčky, jim zajistí základní obživu.

Dva začínající podnikatelé, díky našemu daru králíků ze speciálního chovu, společně založí králičí farmu s certifikovanou licencí.

Všichni noví majitelé zvířat absolvovali třídenní školení na téma příprava business plánu, rozvoj podnikání, účetnictví a daňový systém.

Dalšími podpořenými ze Skutečného dárku se letos stali představitelé ohrožených skupin, zejména mladí lidé z mnohodětných a chudých rodin. Ti koncem roku prošli rekvalifikačními kurzy a získali základní vybavení k zahájení drobné podnikatelské činnosti.

Člověk v tísni v Gruzii 2012 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Gruzii 2012 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Gruzii 2012 | Skutečný dárek