Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Gruzii (2013)

Rozdané dárky: vybavení pekárny, 1 minitraktor pro zemědělské družstvo, vybavení pro absolventy rekvalifikačních kurzů

Gruzie se dodnes vyrovnává s následky několika ozbrojených konfliktů, kterými si prošla za posledních 20 let. Zemi trápí především vysoká nezaměstnanost. Lidé bez práce se často snaží uživit jako drobní zemědělci, schází jim však potřebné znalosti a technologie.

Člověk v tísni v Gruzii působí v kraji Imeretie. Pomáhá zde mimo jiné ohroženým a sociálně vyloučeným mladým lidem zvýšit svoji kvalifikaci a lépe se uplatnit na trhu práce. S místními farmáři zase spolupracujeme na zefektivnění zemědělské výroby.

OBŽIVA

Letos jsme díky dárcům Skutečného dárku podpořili projekt pekárny ve vesnici Gelati. Bude zaměstnávat celkem 12 osob, sedm z nich jsou lidé nacházející se v tíživé životní situaci. Pekařům jsme do začátku poskytli potřebné vybavení – od pecí na pečení chleba přes přístroj na formování těsta až po elektrický generátor nebo počítač.

Člověk v tísni se v Imeretii soustředí také na rozvoj zemědělské výroby. Letos jsme pomohli společenství zemědělců ve vesnici Maglaki. 28 místních farmářů se zaměřuje na pěstování a prodej léčivých bylin. Díky Skutečnému dárku jsme je podpořili poskytnutím 1 minitraktoru, který pomůže jim i ostatním lidem z vesnice při obdělávání polí a ke zvýšení výnosů.

V prosinci 2013 rozhodl Člověk v tísni o podpoře dalších 11 mladých lidí, kteří absolvovali rekvalifikační kurzy. Jednalo se například o kurzy v oboru kadeřník, kosmetička, kuchař/číšník či automechanik. Díky dárcům Skutečného dárku jsme mohli moci nakoupit vybavení, které bylo absolventům věnováno, aby si mohli založit své vlastní drobné podnikání a uplatnit tak v praxi zkušenosti nabyté během rekvalifikačních kurzů.

Člověk v tísni v Gruzii 2013 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Gruzii 2013 | Skutečný dárek
Člověk v tísni v Gruzii 2013 | Skutečný dárek