Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni na Filipínách (2021)

  • 1000 rodin si finančně polepší díky pěstování kakaa
  • 10 oblastí má solární panely
  • 110 techniků prošlo školením o správě solárních panelů a baterií

Filipíny nejsou jen bílé pláže a kokosové palmy kam oko dohlédne. Jsou také zemí extrémně ohroženou důsledky klimatických změn, nedostatkem potravin a velkou chudobou.

 

OBŽIVA

V oblasti Východní Visayas ve Východním Samaru, kde žijí jedni z nejchudších obyvatel Filipín, panuje velká nejistota. Místní se tu tradičně živí pěstováním kokosů. Příjem z produkce ale není stabilní – kokosové palmy kromě škůdců ohrožují i časté tajfuny. Palmám pak trvá až deset let, než znovu dorostou plné výšky.

I díky Skutečnému dárku jsme mohli místní obyvatelstvo seznámit s pěstováním kakaa. V daných podmínkách je jeho pěstování mnohem výhodnější. Kakao je odolnější vůči výkyvům ekonomiky i tajfunům, po přírodní katastrofě se navíc jeho produkce obnoví třikrát rychleji než u kokosových palem. Díky kakau už jsme tak pomohli zlepšit ekonomickou situaci celkem tisíci rodin z dvanácti různých obcí.

Příspěvky ze Skutečného dárku jsme využili na školení místních o pěstování kakaa a péči o půdu, zajištění chodu kakaovníkové školky a kakaových farem.

Na Filipínách pomáháme místním také s elektrifikací domácností. V Severním Samaru podporujeme obyvatele na hranici chudoby, kteří žijí bez elektřiny a často v místech s velkým rizikem výskytu přírodních katastrof. Jejich odolnost vůči sociální, klimatické i ekonomické situaci zlepšujeme zaváděním obnovitelné energie.

Díky Skutečnému dárku jsme lidem z deseti obcí v Severním Samaru mohli darovat solární panely a baterie na obnovitelnou energii. Putovaly nejpotřebnějším rodinám a drobným podnikatelům, kteří je využijí většinou na chladničky na zboží. Uspořádali jsme také školení pro 110 techniků a naučili je o zařízení pečovat. Solární panely a baterie tak budou v dobrých rukou i po skončení našeho projektu v této oblasti.

Člověk v tísni na Filipínách 2021 | Skutečný dárek

Člověk v tísni na Filipínách 2021 | Skutečný dárek