Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni na Filipínách (2020)

  • 53 000 sazenic kakaovníků
  • 5 000 štěpů kakaovníků
  • 200 podpořených farmářů
  • 5 podniků na zpracování kakaa
  • 2 750 domácností získá obnovitelný zdroj energie

Filipíny nejsou jen bílé pláže a kokosové palmy, kam oko dohlédne. Jsou také zemí extrémně ohroženou důsledky klimatických změn, nedostatkem potravin a velkou chudobou.

 

OBŽIVA

Východní Visayské ostrovy jsou druhým nejchudším regionem na Filipínách. Farmáři jsou závislí na příjmech z kokosových plantáží, které však podléhají častým tajfunům. Člověk v tísni jim pomáhá obnovit jejich živobytí tak, aby odolávalo přírodním katastrofám. Tradiční kokosové plantáže jsme doplnili kakaovníky, jejichž obnova je při případné katastrofě výrazně rychlejší než u kokosových palem. Díky Skutečnému dárku se 200 farmářů naučilo, jak pěstovat kakao, získalo sazenice kakaovníků i potřebné zemědělské nástroje. Navíc farmáři obdrželi sazenice větrolamů, které pomohou chránit úrodu před silným větrem. Abychom podpořili tyto farmáře v obchodování s kakaem, zajišťujeme jeho odbyt za férové ceny na místním trhu. Na Filipínách jsme zřídili a vybavili 5 podniků na zpracování kakaa, které daly příležitost na lepší život začínajícím drobným podnikatelům.

Na odlehlém severu ostrova Samar pomáháme lidem získat obnovitelné zdroje energie, které nepodlehnou častým tajfunům. 2 750 domácností, které byly doteď bez proudu, získalo díky Skutečnému dárku udržitelný zdroj energie – nejen že si mohou lidé v noci ekologicky posvítit, elektřina zlepší také jejich příjem. Nyní budou moci poskytovat nové služby, a zlepší tak svou životní úroveň.

Člověk v tísni na Filipínách 2020 | Skutečný dárek

Člověk v tísni na Filipínách 2020 | Skutečný dárek