Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Etiopii (2019)

  • 200 ovcí, 200 koz a 10 oslíků s povozem
  • 2 320 sazenic stromů a 24 úlů
  • 15 000 podpořených farmářů
  • Semínka a sazenice pro 3 357 rodin
  • 16 podpořených středisek pro farmáře
  • 530 kusů zemědělského nářadí
  • 2 bloky VIP latrín
  • 11 podpořených škol
  • 12 instruktorů a 36 vyškolených zaměstnanců obsluhy vodovodní sítě

Klimatické změny s sebou přinášejí stále delší období sucha a vydatnější srážky, které způsobují eroze půdy nebo bleskové povodně. Lidé žijící ve venkovských oblastech Etiopie nejsou dostatečně odolní a změny počasí přímo ovlivňují jejich přístup k dostatku potravin a vody.

OBŽIVA

Etiopská populace stále narůstá a s ní i nároky na přírodní zdroje a zemědělskou produkci. V oblasti Sidama a Gedeo je mnoho domácností, které nemají dostatečný příjem výživného jídla. Člověk v tísni učí místní drobné farmáře pěstovat rozmanitější a výživově hodnotné plodiny. Farmáři docházejí do 12 středisek, kde si osvojují techniky na zvýšení úrody a pracují s kvalitním osivem. 532 domácností nejvíc ohrožených nedostatkem jídla a podvýživou od nás získaly hlízy batátů k pěstování.

Nadužívání a degradace zemědělské půdy je v Etiopii dlouhodobým problémem. Člověk v tísni prosazuje systémové změny, které povedou k lepší spolupráci vlády s farmáři a zemědělskými skupinami v oblasti Sidama. Farmáři se v 8 střediscích učí půdu šetřit, dobře využívat přírodní zdroje a pěstovat nutričně výživné plodiny. Podporujeme také mladé lidi bez přístupu k půdě, kteří díky Skutečnému dárku získali semínka kávy, 24 včelích úlů a 80 koz.

Podobně reagujeme i na masivní eroze půdy v oblasti Silte. Farmáři, kteří byli nejvíce postiženi erozemi, se ve střediscích naučili, jak se erozi bránit a jak šetrněji hospodařit na svých polích. Ze Skutečného dárku získali sazenice stromků, které pomohou zadržovat vodu v krajině, a také získali kvalitní osivo a zemědělské náčiní.

V oblasti Alaba jsme pomáhali poté, co ji na jaře zasáhly bleskové povodně. Mnoho domácností přišlo o hospodářská zvířata, 230 nejzranitelnějším rodinám jsme rozdali 200 ovcí, 120 koz a 10 oslíků, abychom jim pomohli zajistit zdroj obživy.

ZDRAVÍ A HYGIENA

Špatná dostupnost pitné vody a nedostatečná hygiena způsobují šíření epidemií a infekcí zejména mezi dětmi. Ve venkovských oblastech provincie Sidama zlepšujeme hygienické návyky, stavíme a opravujeme latríny a budujeme místa k mytí rukou. 11 škol jsme připojili k vodním zdrojům a pomohli tak studentům i učitelům zlepšit jejich každodenní hygienu.

VODA

Ve venkovských oblastech Etiopie je stále mnoho lidí bez přístupu k pitné vodě. Musí pít vodu například z rybníčků, která bývá znečištěná a často vede k infekčním průjmovým onemocněním. Proto budujeme vodní zdroje a pomáháme udržovat ty stávající. Díky Skutečnému dárku učíme místní, jak se o vodovodní síť dobře starat. Na dvou středních školách jsme vyškolili obsluhu a nové instruktory. Díky vzdělaným odborníkům, kteří budou udržovat vodovodní síť v dobrém stavu, pomůžeme zajistit přístup k nezávadné vodě až půl milionu obyvatel.

Člověk v tísni v Etiopii 2019 | Skutečný dárek

 

Člověk v tísni v Etiopii 2019 | Skutečný dárek

 

Člověk v tísni v Etiopii 2019 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Etiopii 2019 | Skutečný dárek