Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v DR Kongo (2023)

  • 551 dětí jsme vyléčili z podvýživy 
  • děti jsme léčili díky 66 150 balíčkům výživné pasty 
  • 21 místních dostalo informace o výhodách využívání bambusového uhlí 
  • 4100 bambusových sazenic pomůže v boji s půdní erozí  

 

Demokratická republika Kongo je jedna ze zemí s největším přírodním bohatstvím na světě. Zároveň je také zemí s nejchudšími lidmi ohroženými vysokou mírou podvýživy. 

 

OBŽIVA A ZDRAVÍ

Provincie Jižní Kivu je zasažena důsledky občanské války, chudoby a pokračujících konfliktů ozbrojených skupin. Z bezpečnostních důvodů musí místní často opouštět své domovy a přesidlovat se na jiná místa, čímž přicházejí o své zdroje obživy. Důsledkem je nedostatek výživné stravy, který spolu se špatnými hygienickými návyky vede k podvýživě těch nejzranitelnějších – dětí, těhotných a kojících žen.   

Díky 66 150 balíčkům terapeutické výživné pasty Plumpy’Nut nebo terapeutického mléka jsme z podvýživy vyléčili 551 dětí. Více než 120 osob pečujících o malé děti jsme naučili, jak podvýživu u nejmenších poznat, a to za pomoci speciálních pásek na měření obvodu paže. 

 

KLIMA

Provincie Jižní Kivu je součástí velké Konžské pánve, kde se nachází druhý největší deštný prales na světě. Právě zde jsme se proto pustili do boje s odlesňováním. V oblasti Nyafunze jsme také zalesňovali strmé lokality ohrožené půdní erozí – celkem bylo vysazeno 4100 bambusových sazenic.