Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Mali (2021)

  • 352 koz pro 88 zranitelných rodin
  • rybí potěr a krmivo pro ryby pro 115 farmářů, včetně školení o prodeji rybích produktů

V důsledku dlouholetých konfliktů se humanitární situace v Mali výrazně zhoršila a krize stále pokračuje. Obyvatelé se navíc musí vypořádat s klimatickými změnami. Letošní rok přinesl farmářům velké sucho a velmi slabou úrodu.

OBŽIVA

V regionu Kayes je mléko a rybí maso téměř nedosažitelnou potravinou, děti a ženy je v jídelníčku většinou nemají, pro svůj vývoj a zdravé těhotenství je však potřebují. Proto dostalo 88 rodin díky Skutečnému dárku malé stádo koz a jednoho kozla. Všechny kozy byly před předávkou očkované a prošly veterinární péčí. Místním jsme poskytli školení, jak se o kozy starat a jak mléko nejlépe využívat.

Pomáháme také nejohroženějším rybářům v zemi, kteří se kvůli klimatickým změnám nedokáží uživit. Celkem 115 farmářům jsme darovali přes 41 000 kusů rybího potěru. Dostali od nás také 437 dvacetikilových balení rybího krmení, léky pro ryby, a uspořádali jsme i několik vzdělávacích hodin. Rybáři se tak dozvěděli, jak na výrobu a prodej rybích produktů. Pro rodiny to znamená jistotu obživy a možnost postavit se na vlastní nohy.

 

Člověk v tísni v Mali 2021 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Mali 2021 | Skutečný dárek