Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v České republice (2019)

  • 160 knížek pro děti
  • 6 letních táborů
  • 12 proškolených lektorů
  • 151 účastníků kurzů pro pedagogy a asistenty pedagoga

I doma je potřeba pomáhat. Stále je u nás velké množství dětí, které nemají dostatečnou podporu ze strany rodičů a nedovedou si samy poradit ve škole. Mnoha učitelům zase chybí potřebné materiály k výuce a metodická podpora.

DOUČOVÁNÍ

Doučování pomáhá sociálně znevýhodněným překonat obtíže ve škole. Tyto děti často kvůli nepodnětnému domácímu prostředí a nedostatečné podpoře rodičů předčasně opouštějí školu, špatně prospívají nebo dosahují pouze základního vzdělání. Naši dobrovolníci se s nimi učí a vedou je k smysluplnému trávení voleného času ve 20 městech ČR. Doučování také doplňujeme o vzdělávací aktivity, jako jsou výlety, návštěvy pamětihodností nebo letní tábory. Předškolní děti připravujeme na nástup na základní školu nebo přechod do běžné mateřské školy v 15 klubech po celé republice.

PRVNÍ KNÍŽKA

Skutečný dárek nadělil dětem po celém Česku jejich první knížku. Ať už je to první knížka, kterou kdy malé děti držely v ruce, nebo první knížka, kterou ty starší z nich opravdu vlastní, udělala radost 160 z nich. Pro nejmenší jsme vybrali pohádky a pro ty starší komiksy nebo dobrodružné knihy, které v nich mohou vzbudit dlouhodobý zájem o čtení.

VZDĚLÁVÁNÍ UČITELŮ

Vyučujícím základních a středních škol často chybí materiály pro výuku opomíjených tematických okruhů, jakými jsou například moderní československé dějiny, mediální výchova nebo lidská práva. Díky audiovizuálnímu portálu JSNS.cz zdarma poskytujeme více než 260 lekcí ve formě dokumentárních i hraných filmů společně s metodickými materiály. Věříme, že otevíráním těchto témat mohou učitelé přispět k výchově zodpovědných mladých lidí, kteří se orientují v současném světě a chtějí ovlivňovat dění kolem sebe. Také školíme lektory z řad pedagogů, kteří svým kolegům poskytují ukázkové hodiny a workshopy práce s naším portálem. Díky Skutečnému dárku rovněž podporujeme otevřené vzdělávací kurzy v rámci inkluze pro pedagogy a asistenty pedagoga (Praha, Chodov, Liberec, Plzeň).

 

Člověk v tísni v České republice 2019 | Skutečný dárek

 

Člověk v tísni v České republice 2019 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v České republice 2019 | Skutečný dárek